picture

Pilatesin Altı Temel Prensibi

1-Kontrol :Pilates egzersizleri esnasında beden tamamen kontrol altında olmalı.Harekete giriş,hareket süreci ve çıkışı bizim hareket kontrolü dahilindeyken,bedeni tamamen hissedilebilir ve gözlemleyebilir olmalıyız.

2-Nefes : Pilates hareketlerinde nefes hareketle uyumlu ve tutarlı olmalıdır.Unutmayın hareketinizin sistemi nefesinizin biçimini belirler.

3-Merkezleme : Pilates hareketlerinde merkezimiz genelde pelvik bölgemizdir.Kontrol ve güç daha çok bu bölgedir yoğunlaşır ve omurga ve pelvik bölge istenilen pozisyonda stabilize edilir.

4-Akıcılık : Pilates egzersizleri kendi içinde bir sisteme ve akıcılığa sahiptir.Hareketler nefes eşliğinde birbirini takip eder.Hareketin ve nefesin akıcılığını sağlar ve onu korumaya çalışırız.

5-Kesinlik :Pilates egzersizlerini uygularken hareketlerin kesin ve net olmasına dikkat etmeliyiz.Gerekirse hareketin açısını daraltmalı ve daha kontrollü yapmalıyız.Buradaki amacımız hareketin hakkını vermektir.vücuttaki kontrol ve kesinlik azaldığında Pilates kendi içindeki bütünlükten uzaklaşmaya başlar. Doğru teknikle her zaman iyi ve ideal sonuçlara ulaşırız.

6-Konsantrasyon :Pilates hareketlerini uygularken,öncelikle bedenimizi tamamen farkında ve olmamız gerekir.Bedenimizin duruşu,yapısı,hareketin merkezi ,gücü,çalıştırdığı bölgeler..Bedensel ve zihinsel odak ve konsantrasyon Pilates egzersizlerimizden alacağımız sonucu kat ve kat artacaktır.

PİLATES

 

 

10 Seansta Farkı Hissedecek, 20 Seansta Farklılığı Görecek ve 30 Seansta Yepyeni Bir Bedene Sahip Olacaksınız..

JOSEPH H. PİLATES